phr.czVoivod - Katorz


190Kč incl. tax

TE074CDV polovině roku 2006 přichází na svět dlouho očekávané album, které dostalo stručný název "Katorz". V časoprostoru se vracíme zpět do let 1989-1991, kdy vyšly zásadní desky "Nothingface" a "Angel Rat" s jasným odkazem na sound z desky poslední, která byla i poslední, kde mohl více spolupracovat kytarista Denis "Piggy" D´Amour. Jeho odkaz v podobě předpřípravných nahrávek z jeho notebooku, mohl být uskutečněn. Zřejmě proto se Away rozhodl věnovat toto album právě Piggymu jako poctu a díky za všechno, co vytvořil pro Voivod, protože bez něho by Voivod neměl ten správný sound jaký má.
I když album vznikalo od základu úplně rozdílně, než jsou Voivod zvyklí svá alba tvořit, je nesmírně svěží a plné překvapujících momentů. Už první skladba při prvním rozjezdu lehce prozrazuje, že toto čtrnácté album je opravdu plné energie. Střídají se zde punkové a progresivní úskoky, doprovázené nekompromisním a pro Voivod tak typickým vokálem jakým Snake disponuje. Zvuk kapely je kompaktní a to dodává celému albu hutný a nefalšovaný říz.
Jak Away řekl, "...bude to velmi zajímavé album." Měl pravdu. "Katorz" je opravdu velmi zajímavým albem, ale hlavně upřímným a poctivým albem, které po několikátém poslechu nenudí.
První "The Getaway" rozjíždí svěží kytary, mohutný nástup basy a přesných úděrů bicí. Skladba poté přechází do pohodové "Dognation". Každá skladba je spojena kytarovými efekty a platí to i pro následující trojlístek - "Mr.Clean", "After All" a "Odds and Frauds", který připomíná výborný harmonicky vyvážený set. Následující pomalý nástup bicích nás připravuje na šestou skladbu alba "Red my Mind", která má naprosto úžasný feeling. Téměr punkový nástup má pak skladba "Silly Clones", která přechází do dlouhého intra ke skladbě "No Angel". Dalším kytarovým drajvem začíná "X-stream", ke které byl vytvořen i animovaný klip. Album pak uzavírá "Polaroid", ponurá přesto dynamická skladba. S upřímným srdcem však mohu říct, že i přes některé odmítavé názory má celé album hutný a excelentní zvuk, jenž pohltí svou poctivou a precizní prací zesnulého Denise D´Amoura, který je pro VOIVOD, ale i pro všechny lidi kolem této kapely velkou ztrátou...

 

Tracklist:


01. The Getaway
02. Dognation
03. Mr. Clean
04. After All
05. Odds & Frauds
06. Red My Mind
07. Silly Clones
08. No Angel
09. The X-Stream
10. Polaroids

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)