phr.czPitiful, The - The Deptford Sessions 1978


290Kč incl. tax

OFFTB020CDStále mne překvapují znalosti a rozsah archívu Dizzyho z Detour records. Ten přichází s novými a novými objevy v podobě pozapomenutých či zcela zapomenutých kapel a nahrávek z prvních punkových let.

Jednou z kapel, o které se moc neví a jejíž nahrávky Dizzy zachránil před naprostým zapomenutím jsou i The Pitiful. Tahle kapela z jižního Londýna vznikla koncem roku 1976 pod vlivem té úplně první punkové vlny a i klasických r&b kapel. Jejich základním kritériem tak bylo hrát rychle, vztekle a divoce. The Pitiful byla ale hlavně taky parta čtyř opileckých kámošů, z nichž jen jeden měl předtím jakési hudební zkušenosti. Podle toho taky vypadala většina koncertů a zkoušek. Většinou se zvrhli v totální bordel, chlastačku a na nějaké přesné hraní nebo snad pamatování si textů vlastních songů se nikdo nedíval.

Kapela přes tyhle eskapády existovala poměrně dlouho a kluci to zabalili až někdy v průběhu roku 1978. Přitom za celou dobu kvůli svému přístupu nedokázali vydat jedinou nahrávku. Nejblíž vinylu se ocitly, když nahráli songy pro kompilaci Farewell To Roxy, ale nakonec na desku nebyla jejich nahrávka zařazená.

Teprve Dizzy posbíral jejich nahrávky ve starých zaprášených archívech a poprvé stvořil kompilaci zahrnující snad vše co se po The Pitiful zachovalo.

 

Tracklist:

01.  Photoraph

02.  Working Class Gourmet

03.  Monopoly

04.  I Remeber You

05.  Beaverbrook

06.  Something Else

07.  The Man With No Name

08.  Faith Healer

09.  Photograph

10.  30 Seconds Romance

11.  A Love Dirge

12.  Working Class Gourmet

13.  Barbara Ann

14.  Move It

15.  Something Else

16.  Beaverbrook

17.  I Remember You

18.  Working Class Gourmet

19.  Faith Healer

20.  Belsen Was A Gas

21.  Peggy Sue

22.  Barbara Ann

23.  Something Else

24.  30 Seconds Romance

 

 

 

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)