phr.czHrdinové Nové Fronty - Válečný území

LP (barevný, gatefold)

Více detailů


450Kč incl. tax

PH 187LPKdy jindy vydat legendární desku Hrdinů Nové Fronty – Válečný území, než právě letos!

Sešla se dvě výročí, třicet let od založení kapely a dvacet let od založení labelu PHR Records.

HNF jedna z nejdůležitějších punkových kapel v předrevolučním Československu. Hráli  vlastně jen 3 roky (1985-1988), přesto si získali zástupy obdivovatelů a pamětníci na jejich koncerty stále vzpomínají. Na rozdíl od většiny tehdejších kolegů se HNF místo přehrávání západních vzorů soustředili na vlastní písničky a za těch pár let jich napsali několik desítek.

V jejich tvorbě nechybí divoké punkové nářezy, které často přecházejí do šíleného chaosu, ale poznávacím znamením HNF jsou i pomalé a temné skladby často s apokalyptickými texty.

Jestli je možné tvorbu HNF k něčemu přirovnat tak jsou to kapely jako Extreme Noise Terror nebo Antisect v těch rychlejších věcech, nebo The Exploited v období alba Horror Epics u těch pomalejších a zachmuřenějších.

Až po revoluci a posmrtně se HNF objevili na vlastní vinylové desce, výběrovce Válečný území. V té době se už ovšem oba bratři Štěpánové věnovali své nové kapele XIII.století.

Deska Válečný území je dnes vyhledávaným sběratelským kusem. Nyní vychází v nové úpravě na barevném vinylu, v otvíracím obalu a s obsáhlým bookletem. Součástí je jak historie kapely, texty písniček tak i dosud nikdy nezveřejněné barevné fotografie od Štěpána Stejskala.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gh9VT7wD-TY

 

Tracklist:

01. Bombardéry

02. Punk a pogo

03. Do boje!

04. Jen počkej, zajíci!

05. Syfilis

06. Tanky

07. To svět se posral

08. Provokace

09. Nenávist

10. Chemická továrna

11. Skinheadská noc

12. Bída

13. Dům na demolici


Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)