phr.czAirship - Get Out, Take Your Mother With You


220Kč incl. tax

MB 006EPTahle nahrávka do písmene splňuje vše co se ukrývá pod zkratkou KBD. Airship jsou dnes dostatečně zapomenutá kapela jejíž nahrávky by dnes nejspíš patřily k punkové klasice, kdyby se Airship dostali dál než jen k jednomu singlu. Sám jsem nahrávku před lety objevil na jednom blogu, který se zabývá obskurními starými punky a okamžitě se dostala do mého pomyslného top ten. Vždycky jsem chtěl tenhle kousek vlastnit na vinylu, ale cena původní nahrávky přesahovala mé investiční možnosti.

Airship byla krátce existující anglická kapela, kterou založil Eddie Adamberry. Ten už měl několik hudebních zkušeností a od počátku sedmdesátých let hrál v různých garážových kapelách. Za sebou měl i sólový singl z roku 1973. Kapelu Airship Eddie založil v reakci na první punkovou vlnu, ovšem k nahrání singlu se dostali až v půlce roku 1979. V té době už prvotní zájem o punk opadl a stejně tak zapadnul i tenhle singl. Nad kapelou se krátce poté zavřela historie. Áčko okupuje zabijácká glam/punková Get Out, Take Your Mother With You, zatímco na druhé straně najdete klasickou punkovku s povedenými riffy Gimme A Can Of Spray Paint.

Raritní singl nyní poprvé vyšel v reedici díky péči mladého kanadského retro-labelu Meanbean Recods. Vůbec poprvé vychází singl i s obalem (původní vydání se distribuovalo pouze v univerzálních Decca přebalech), navíc tu najdete i letáčky s informacemi o nahrávce a fotkou kapely. Pro první objednávku je jako bonus i originální placka Airship. Zkrátka dokonale vymazlená reedice vydaná v limitované edici a tak nejspíš velmi brzo stejně nedostupná jako její originální předchůdce.

 

https://www.youtube.com/watch?v=X13rOPLzasY

 

Tracklist:

01.  Get Out, Take Your Mother With You

02.  Gimme A Can Of Spray Paint

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)