phr.czNabat ‎– Un Altro Giorno Di Gloria

LP + 28 stran booklet, limit 500ks

Více detailů


350Kč incl. tax

KO! 003LPKlasická deska italských skínů, z roku 1986. Vydáno španělským labelem Keepin´on! v limitu 500ks. Obsahuje bonus track a 28 stránkový booklet!

 

Nabat byli založeni v roce 1979 ve městě Boloňa v následujícím složení: Steno - vokály ( již hrál na basu ve skupině RAF PUNK), Stiv - kytara, Giulio - basa a Davide - bicí. Stejný rok Nabat odehráli svůj první koncert v centru "C.Bernieri". Podium sdíleli s ostatními kapelami z Boloňě jako R.A.F Punk, Stalag 17, Bacteria, Anna Falks, Irha, EHX a mnoho jiných. První trvalá sestava se ustálila ve složení Steno - vokály, Abbondante - basa, Ui Ui - bicí a Stiv - kytara (později odehrál pár konecrtů z pozdější sestavou Skrewdriver). V této sestavě nahráli v roce 1981 s Rip Off ( Oi! kapela z Boloňě ) demokazetu.    Poté, co skončilo nahrávání, Abbondante se rozhodl opustil kapelu a byl nahrazený Riccardem. V červnu roku 1982 Nabat vydali jejich první a nezapomenutelný singl jednotlivý "Scenderemo nelle strade" (Vyjdeme ven do ulic"), s pěti skvelými Oi! songy. To bylo jedno z prvních nezávisle vydaných punkových EP v Itálii.

 

Ve velmi krátkém čase se Nabat stali jednou z nejvíce milovaných italských Oi! kapel. 1983 byl rok, kdy světlo světa spatřilo jejich druhé EP "Laida Bologna" ("Ošklivá Boloňa"). Ve stejném čase se ukázali Nabat jako protagonisté (jestliže ne pořadatelé) prvního a druhý národních rallies v Monze a Boloňi, které velmi dobře posoudil nezávislý italský hudební tisk. Na těchto shromážděních,(kde hráli punkové a skinheadské kapely), jejichž cílem bylo překonání rozdílů v obou hnutích zpívali Nabat text: SKIN E PUNK SARANNO UNITI GLI OBBIETTIVI SONO COMUNI QUESTI FOTTUTI PERBENISTI, s čímž se dá jedině souhlasit. Vše nakonec skončilo třetím a psoledním ročníkem, který se konal v Certaldu, v květnu 1983 a skončil po řadě incidentů a provokací fašistického typu, za které mohli RIP-OFF a část publika. Asi v tuhle dobu také našli nahravácí společnost "C.A.S. Records", která produkovaly a vydala všechny jejich nahrávky plus kompilaci "Skin + punk= TNT" , na které byli Nabat, Dioxina, Armm a Rappresaglia a pozdější LP "Quelli che urlano ancora" s legendárními italskými kapelami jako Fun, Clakson, SS20, Cani...  

 Tyto kompilačky byly část projektu zamýšleného k tomu, aby dal punk/skinheadskému hnutí nový obraz odlišný od toho, který byl rozšířen v Anglii a v mnoha částech Evropy. Během tohoto úsilí se setkali s mnoha velkými problémy jako fašistické a rasistické provokace. Perla jejich diskografie je LP "Ne altro giorno di Gloria - další skvělý den" (1985). Ohromné album, na kterém bylo 10 songů nejen Oi! stylu. LP bylo nahráno s novým kytaristou, Redem (ex - Dioxina). Po této desce si v roce 1987 kapela rozhodla dát padla , třebaže kapela začínala být slavná po celém světě. V roce 1994 bylo vydáno CD "Steno and the Stab - Live alla Morara" na Twins Records. Toto CD je živák z koncertu v Boloňi od kapely Steno plus the Stab (punková kapela se dvěma ex - Nabat členy ) v lednu 1992. Tento záznam, s několika písněmi, kde je nejlepší asi Nabat, dává dobrý nápad na znovuvzkříšení Nabat. Skupina se rozhodla znovu dát dohromady v roce 1995, po smrti Tiziana Ansaldi v létě roku 1994, což byl jejich manažer před tím, než se rozpadli. Společně s Klasse Kriminale a Ghetto 84 zorganizovali "Tiziano Ansaldi Benefit Tour" k tomu, aby posbírali peníze pro Tizianovu matku. Během cesty hráli Nabat v klubu Livello 57 v Boloňi a v Miláně v "Leoncavallo" před 2500 lidmi! Poslední věc, "Nati Per Niente" (Narozeni pro nic), byla nahrána na konci roku 1995 a vydána v únoru 1996 na "Banda Bonnot Records" (nezávislý římský label). CD obsahuje 12 songů plus jeden bonus a dává obraz toho, jak Nabat hráli v 90. letech. Album bylo nahráno s novou sestavou ve složení: Steno(zpěv), Riccardo(kytara), Romano(2. kytara), Abbondante(basa) a Toppi(bicí). V roce 1997 Riccardo Pedrini(kytarista Nabat) naspsal knihu „Skinhead - lo stile della strada“ pro Castelvecchi Editions. Kniha je velmi pěkná, ukazuje historii a začátky skinheadského hnutí až dodnes, včetně specifického odkazu na italskou skins scénu, hlavně bibliografie kapel, diskografie, skinheadské weby a fanziny. V řijnu 1998 vydal německý label "Potere Records" desku "Campane Stormo", což je vynikající kompilačka, kde najdete první demáče Nabat, dva živé songy plus některé další hitovky od Nabat. Nabat se s konečnou paltností rozpadli v říjnu 98, těsně před kocnertem ve Vicenze.

zdroj historie kapely:http://back.backstreetbattalion.com

 

https://www.youtube.com/watch?v=LJybhbH0d40

 

tracklist:

01. Nabat

02. Un Altro Giorno Di Gloria

03. Lopez

04. Gabbia

05. Martò

06. Grido Di Libertà! (Bonus Track)

07. P.A.A.

08. Ti Sei Fermato Ad Ascoltare Mai?

09. Tempi Nuovi

10. Gratta La Pancia Al Tuo Titolare

11. Italia Degli Sfruttati

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)