phr.czCravats, The ‎– Blurred

7"EP, limit 500, číslovaný

Více detailů


160Kč incl. tax

OVER 153EPThe Cravats jsou z Anglie, původně z Worcestershire (to není ta vomáčka, ale název regionu podle kterýho se jmenuje:), nyní pravděpodobně z Londýna. Kapela funguje minimálně od roku 1978, kdy vydali debutní nahrávku. Ovšem tohle je jejich poslední singl, z roku 2016. Kapela měla samozřejmě přestávku mezi koncem osmdesátek a rokem 2011, kdy vystoupila na Rebellionu a začala normálně fungovat. V omlazené sestavě, mám dojem že v ní zbyli dva původní členové.

Nicméně, pokud zašťouráme klacíkem do hovínka jménem historie, ukážou se zajímavé věci. První smlouvu měla kapela u Small wonder records, pozdější deska u Corpus christi (sublabel Crass records). Styky s anarchopunkáčema jsou horký dodnes, na části koncertů s kapelou zpíval Steve Ignorant a onu zmiňovano udesku pro reedici zremastroval Penny Rimbaud.

Cravats ale úspěšně boří hranice stylů, jejich muzika jesměska punkrocku, alternativního jazzu, která vždy má melodie a originální typický sound, kdy je vše zahlceno kakofonií zvuků a nad vším ční jasně rozpoznatelný a typický zpěv.

Jedna recenze je vtipně popisuje jako srážku X Rays spex a Captaina Beefhearta, která by se v USA líbila Johnu Zornovi.

Asi z toho nejsi moc moudrý, čekuj video a ať si to hlava přebere :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=znyl6fJ4b4g

 

tracklist:

01. Bluredd

02. Big band

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)