phr.czCulture shock - Attention span

LP + download

Více detailů


450Kč incl. tax

virus480LPCulture shock vznikli v roce 1986 a jsou jasně časově definovaní, ve své aktivní éře. Takže po rozpadu Subhumans a před vznikem Citizen Fish fungovali Culture shock. 

V současné podobě, pokud nekecám jde o comeback po dvacelité pauze. Původní jsou zpěvák Dick a bubeník Bill, kytarista který v mezičase hodil lajfu mávačku je nahrazen Alexem z Citizen Fish, plus basákem Jasperem ze stejného zdroje. Tentokrát "From the cradle to the grave" nefunguje, protože Fish stále hrají koncerty a nahrávají desky, tedy nechcípli ani nezemřeli. Což hodnotím kladně, protože mám rád všechny kapely po linii Subhumans/Shock/Fish.

Je jasné, že Subhumans nové songy nijak extra nechrlí, zato objíždí neúnavně nejen Anglii s prdel nakopávajícími koncerty. Je super, když má kapela tolik hitů, které umí zahrát tak podmanivě, energicky a s pološíleným Dickem na čele je prostě bezchybná. Měl jsem čest vidět po comebacku Subhumans asi desetkrát, na festivalech, v klubech, na kontinentu i v UK a koncerty byly vždy skvělé. V Anglii, kde se odehrává podstatná část jejich koncertů, na ně chodí sice i mládež, ale většinou jsou to starší kusy, kteří zejména na malých městech ocení tu "starou klasiku".

Takže v té "ruské trojce" jsou karty rozdány, Subhumans jede jistotu, Fish a Culture shock jsou ti progresivní. Rybáci jsou obohacení trubkou, ale stejně jako Šokáci hrnou klasický mix punku/ska, s minimalistickými dub prvky. Není to v žádném případě ten klasický dub punk po linii AOS 3, Radical dance faction  nebo PAIN. Tohle je jiná škola. Rychlejší, energičtější.

Dobrá, tak jsme si poslechli přednášku o kterou nikdo nestál a můžeme se konečně věnovat novince Attention span. Začněme od textů Dicka Lucase. Ty jsou totiž originální, punkové, ale bez nihilismu a idiocie. Jsou pozitivní a stále optimistické. A možná trošku návodné. Pro revolucionáře všedního dne. Pro ty, kteří můžou podobně jako islanďané protestovat velmi účinně proti nenažranosti bank. Například. Samozřejmě se doba posunula a odosobnění, kontrola soukromí a vliv sociálních sítí na člověka by se v textech v roce 1988 neobjevilo:)

Hudebně zní Shock jako by ani neměli přestávku. Nekonají se žádné hluché místa, ani songy do počtu. Deska od začátku do konce jede, s čistým a jasným zvukem. Zvláštní míchanice punkrocku, ska a reggae. typický Dickův zpěv, zcela nezaměnitelný. Vždy zřetelný a srozumitelný. Umocněno sekanou reggae rytmikou.

Dámy a pánové, Culture shock!

 

https://www.youtube.com/watch?v=zeqdQ8uEa6I

 

tracklist:

01. Visibility 3:18

02. Mindwash 4:04

03. Doesn't Work For Me 2:25

04. Uncivilised 2:26

05. Things To Do 3:04

06. Someone Has To Pay 3:25

07. Private Revolutions 2:43

08. Start At The Back 2:27

09. What Have We Got To Hide? 2:44

10. Sky High 4:12

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)