phr.czInnoxia Corpora - Hrubé domácí štěstí

10"LP, barevný vinyl, download

Více detailů


250Kč incl. tax

IC10"LPS radostí jsem přijal informaci o nový nahrávce Innoxia Corpora. S touhle kapelou jsem se seznámil v roce 2010 na desce s geniálním názvem. Teprve v tý době jsem zjistil, že kapela existuje dalších deset let zpátky. Rozhodně to bylo trochu něco jinýho než to, s čím jsem se v tý době setkával. Obraty vymykající se tradičním punkovým postupům a nikde se neobjevilo slovo "punk" nebo "united". 

Přesně to kolidovalo s dobou objevení Uštkni, Complicité Candide a Telefonu, Graham Bell promine. Telefon, Co-Ca a IC rozhodně nejsou stejný, ale společnýho toho je k nalezení dost. Melodický punk v nejlepším slova smyslu, s "divnejma" textama, který nemusíš uplně pochopit, ale víš kam míří. Následný společný splitko Telefonu s Innoxií je asi logickym vyústěním situace. Následovala výborná kompilačka "Na krev", na který Innoxia participovala a novotou vonící desetipalec IC s názvem "Hrubé domácí štěstí". Šedivý drážky, jednoduchej obal, všechno jak má bejt. 

Patnáct minut muziky, kde se koncentruje všechno, co mě fascinovalo na předchozích nahrávkách a kraji okolo Rožnova. Každá area má svoje specifika a tady je to víc než zřetelný. Neprvoplánovitý plivance, skoky z okna, sůl a olej do ran a smysl dalších malejch činů. Muzika se zkušenostma, dělaná s jasnym záměrem. Sedm - jak se tam řiká - "bičů" popožene tepot tvýho srdce, kdyby se náhodou na chvíli zapomnělo. Jestli mě něco dostalo, tak vyhrávka a poslední refrén posledního, vole, biče. Na seznamu restů mám několik neodškrtnutých položek a Innoxia Corpora - živě stále čeká na splnění. Věci stojící tak trochu na okraji zájmu jsou přesně to, pro co mám slabost. Včetně způsobu nahrání a vydání. My, lidi na západ od Jihlavy, máme tendenci přehlížet. Příklad výsledkem přesný, ale v průměru, špatně něco je.

zdroj:periferia.cz

 

https://innoxiacorpora.bandcamp.com/album/hrub-dom-c-t-st

 

tracklist:

01. Z cizího krev neteče

02. Prázdná srdce

03. Otázka přístupu

04. Až sůl

05. Šel napřed

06. Síto v hlavě

07. Dobrý skutek

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky