phr.czDisrupters, The - Open Wounds: 1980-2011

LP (modrý)

Více detailů


400Kč incl. tax

OVER 161LPThe Disruptes pochází z anglického Norwiche a kapela se dala dokupy v roce 1980. Jednu ze svých prvních demokazet poslali Crass, kteří tak jeden z jejich songů zařadili na kultovní kompilaci Bullshit Detector. Kapela díky této své ranné syrové nahrávce získala renomé a už následující rok natočila svůj debutní singl, který vydala na svém vlastním labelu Radical Change.The Disrupters se tak stali jednou z prvních anarcho-punkových kapel s vydanou nahrávkou. Následoval další singl a první album v roce 1983.

Kapela ale nebyla aktivní jen na hudební scéně. Členové The Disrupters byli hodně politicky aktivní a věřili v přímou akci. Inspirovaní úspěšnými londýskými dny Stop The City pokusili se podobnou akci zopakovat i ve svém rodném městě. Už během příprav ale byli uvězněni. Členy kapely bylo možné vidět i na bojích kolem Stonehenge či na množství demonstrací proti vivisekci po celé británii.

Nezapomínali ale ani na muziky. Jejich label vydával i nahrávky dalších kapel a tak se na Radical Change objevily nahrávky kapel jako Icon AD, Self Abuse nebo Revulsion a samozřejmě i další singly a druhé album Disrupters.

The Disrupters byli aktivní až do roku 1988, kdy kapela přerušila činnost. Krátce opět začali fungovat v roce 2007, kdy odehráli koncert jako předkapela Steva Ignoranta a vydala i novou desku. Dnes už ovšem opět nehrají.

Tuhle kompilaci vydanou u Overground records sestavil zakládající člen a zpěvák Disrupters Steve Hansell. Jedná se o první kompilaci, která tvoří průřez kompletní tvorbou kapely od ranných let až do ukončení činnosti v roce 2011. Deska vyšla v nákladu 500 kusů na barevném vinylu a samozřejmě nechybí podrobný booklet s fotkami a podrobnou historií kapely.

 

https://www.youtube.com/watch?v=a2cbs9DFiTo

 

Tracklist:

 1. Young Offender
 2. We Are The Taliban
 3. Rot In Hell
 4. Animal Farm
 5. Generation Retard
 6. Windscale Cheesburger
 7. Give Me Rush
 8. Nice Day For Hanging
 9. Norvic The Clown / Gas The Punx
 10. I’m Still Here
 11. Pissing In The Wind
 12. Napalm

 

 

 

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)