phr.czP.A.I.N. - Oh My God! We're Doing It!


350Kč incl. tax

MBC 077LPMůže být deska s Tintinem na obalu, který se zrovna chystá hodit Molotov, špatná? Jasná věc – NEMŮŽE! Jenže tohle je na recenzi trošku málo, takže se by jsme se měli podívat těm P.A.I.N. trošku blíže na zoubek. Začneme asi u té zkratky, která znamená Propaganda And Information Network. A pokud je třeba vybrat nějaký ten styl, který kapela hraje pro lepší orientaci, tak si představte mix reggae / punku / dubu a ska. No a když k tomu dodám, že kapela pochází z Londýna, tak ti, kteří se více orientují si jistě vzpomenou na celou anglickou punk / dub scénu s kapelami jako AOS3, Culture Shock či i u nás známými Inner Terrestrials. (Jo, přesně ta kapela, co tady hrála tour a bubnuje v ní Paco z Conflict). A pokud ještě nevíte odkud vítr vane, tak řeknu, že jejich kámoši (i celkem po hudební stránce) jsou třeba u nás dost známí Citizen Fish. Ano, ta ska/punková kapela, kde zpívá ten borec ze Subhumans. Ale dost zdlouhavých úvodů a hurá na ty P.A.I.N. 
Kapela vznikla na troskách již zmíněných AOS3 a další podobné partičky Radical Dance Fiction. Do vínku si dali kromě zmíněných hudebních stylů také silný politický postoj notně inspirovaný anarchismem. Své názory se rovněž nebojí uvést do praxe a stát si za nimi. Kapela má na svém kontě singl se zajímavou anglickou postavou Howardem Marksem a dvě řadová alba. „Oh My God! We´re Doing It!“ je jedním z nich. 
Úvodní „Intro/Beltane“ dává jasně na vědomí o co tady půjde. Reggae rytmus na kytaru, dubová rytmika, naléhavý punkový zpěv, který je občas podpořený přitvrzením hudby. Ale nic velkého spíše v takové té „scénické“ úrovni. Trochu mi to evokuje amíky Sublime. V hudbě P.A.I.N. se střídají všechny zmíněné vlivy, tu převládá ten, tu onen. Rocková kytara doprovázená dubovým rytmem, punková halekačka s reggae kytarou a zpěvem, ostrý kytarový riff doprovázený recitací apod. Propaganda And Information Network nejsou tuctovou kapelou, která vás co nevidět začne nudit. Jasně, nesmíte mít odpor k jamajským rytmům, za což vás kapela po čertech odmění. K tomu všemu si přidejte inteligentní texty, které mají nějakou vypovídající hodnotu a taky si z nich něco můžete vzít. A máte minimálně zajímavou kapelu. 
Takže se pohodlně usaďte do křesla, pusťte si tuhle muziku, otevřete si k tomu jamajský rum, pijte ho s punkovým nasazením a uvidíte jak vám bude dobře! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aEjoK0dKkMA

 

Tracklist:

01. Intro/Beltane 5:33 
02. Everything Must Go 3:05 
03. Pork Dub 5:45 
04. British Justice 4:47 
05. No Leaders For The Free 2:41 
06. Money 5:25 
07. Oh No! It's The Pigs 3:21 
08. Lighters 4:37 
09. Punx With Guns 5:35

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)