phr.czJeff Hill Band - The Pathway Tapes 1977


200Kč incl. tax

DC-09-20EPTalentovaný muzikant Jeff Hill natočil v roce 1977 sólový singl pro Chiswick records, aby se cestou z natáčení ve vlaku potkal s bubeníkem, který jel z neúspěšného konkurzu na bicmena u jedné šedesátkové rockové kapely. Slovo dalo slovo a výsledkem byl vznik Jeff Hill Band.

Příběh kapely je plný ztracených nadějí. Přes počáteční nadšení kapelu provázela neuvěřitelná smůla. Postupně přišla o smlouvy s Chiswick, Rabid i EMI. Společné koncerty s Motorhead i Buzzcocks byly zrušeny a kapela nakonec svůj jediný singl vydala vlastním nákladem.

Celý příběh Jeff Hill Band si můžete přečíst v chronologické historii kapely, která je přílohou této nahrávky. Na EP najdete 4 silné powerpopové skladby natočené původně v roce 1977 pro zamýšlený singl na Chiswick. Z jeho vydání nakonec sešlo, ale nahrávka se dochovala a teď díky Different Class Records vychází vůbec poprvé. Nabízí se ono klišé „co by, kdyby“, ale to nemá smysl řešit. Hlavní je, že singl je venku a že máme konečně možnost si poslechnout nahrávku kapely, která nikdy nedosáhla na takový úspěch jaký by si zasloužila.

EP je věnováno památce Jeffa Hilla, který zemřel v roce 2019.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KJpvClnkxzA

 

Tracklist:

 

  1. Something’s Wrong With My Baby
  2. Break With You
  3. Who’d Be Sweet Sixteen
  4. Get Away

 

Zatím nejsou žádné produkty na podobné téma

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

 

(prázdný)